Návrat starých pořádků: Donald Trump snižuje počet pohlaví a legalizuje podvody!
To, co pro mnohé bylo jen divokým snem, se nyní stalo skutečností: Donald J. Trump se po čtyřech letech vrátil do Oválné pracovny jako staronový prezident Spojených států. Následující události připomínají návrat do zlaté éry lidstva – nebo alespoň do doby, kdy byla politická korektnost jen neurčitou výzvou a lidé si mohli dělat, co chtěli. A to bez otravného fact-checkingu.
Méně pohlaví, méně problémů
Ještě neuběhl ani týden od Trumpovy inaugurace a svět už pozoruje první zásadní změny. V rámci revoluční reformy, kterou nový prezident sám označil za „nejlepší reformu všech dob, mnohem lepší než ty nudné Obamovy“, došlo k administrativnímu snížení počtu pohlaví. Z původních šestnácti, které byly dle Trumpových slov „nesmyslným výmyslem liberálních snowflakes“, jsme nyní na osmi – a to jen pro začátek.
„Vědecky podložené? Cože? Kdo potřebuje vědu, když máte zdravý selský rozum a pevnou ruku? Zredukujeme pohlaví na maximálně dvě, možná jedno, ještě uvidíme, co řeknou chlapi v baru,“ prohlásil Trump před jásajícími davy svých příznivců.
Pravda je mrtvá, ať žije svoboda!
Dalším krokem, který způsobil kolektivní infarkt v redakcích po celém světě, bylo rozhodnutí o úplném zrušení organizací, které se specializují na fact-checking. „Lži? Dezinformace? Nesmysl! Pravda byla jen pro slabochy,“ uvedl prezident během tiskové konference, kde si sám udělil ocenění za nejlepší řečníka všech dob. Nová legislativa nyní umožňuje lhát a podvádět na všech úrovních – od základních škol po Bílý dům.
Zavedení tohoto revolučního zákona Trump vysvětlil takto: „Kdo má vůbec čas na ověřování faktů, když můžeme prostě věřit tomu, co říkáme? Mně věří spousta lidí. A proč? Protože říkám pravdu, kterou si vymýšlím.“
Sexistické bonmoty povoleny – kancelářská etiketa po Trumpovsku
Jako by toho nebylo dost, prezident oznámil další dlouho očekávanou změnu v pracovním prostředí. V rámci „revitalizace firemní kultury“ znovu zavedl praxi plácání žen po zadku a sexistických poznámek na pracovišti. „Nebylo to úžasné? Kdysi jsme byli všichni tak svobodní,“ rozplýval se Trump a dodal, že tuto tradici hodlá učinit opět normou.
„Konečně můžeme být opět muži bez obav, že nás někdo zažaluje jen proto, že jsme gentlemanským způsobem okomentovali sukni kolegyně,“ zvolal viceprezident Tucker Carlson, zatímco si plácal high-five s bývalým senátorem Tedem Cruzem.
Telefonát, který měl ukončit válku, bohužel odložen
Snad největším zklamáním pro mezinárodní veřejnost bylo Trumpovo neuskutečněné volání na Ukrajinu, kterým slíbil okamžitě ukončit tamní válku. „Měl jsem to všechno připravené,“ řekl Trump. „Ale víte, kredit na telefonu je drahý. Kdybychom měli zpátky ty úžasné levné volací tarify, které jsme měli za mé první vlády, Ukrajina by už byla dávno v pohodě.“
Analytici předpokládají, že jakmile se Bílý dům rozhodne přejít na výhodnější tarifní program, mír v Evropě by mohl být otázkou minut.
Budoucnost je oranžová
Jak to tak vypadá, svět se pod Trumpovým vedením nevrací jen k tradičním hodnotám, ale přímo skáče zpět v čase. Na otázku, co dalšího hodlá změnit, Trump odvětil: „Všechno, co mi vadí. A věřte mi, vadí mi toho hodně.“
Nezbývá než čekat, co si nový prezident ještě vymyslí. Podle posledních zpráv z Bílého domu se zvažuje zavedení nového svátku „Den velkého Trumpa“, kdy bude povinné nosit oranžové kravaty a říkat si navzájem, jak moc jsme skvělí.
Jedno je jisté – svět už nikdy nebude jako dřív. A možná je to dobře... nebo špatně? To je teď jedno, protože na tom už nezáleží.